OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

OSTATNIA NIEDZIELA ROKU KOŚCIELNEGO

26.11.2023

Dzisiaj obchodzimy NIEDZIELĘ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA.

Od poniedziałku do czwartku włącznie będę na rekolekcjach dla księży. W tym czasie, w razie potrzeby, proszę zgłaszać się do ks. Jerzego Adamczaka (tel. 608 421 340).

MODLITWA KLUBU ŚWIĘTEJ MONIKI we wtorek o 17.45.

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY jak zawsze w środę o 18.00, po niej Msza święta.

MODLITWA O POWOŁANIA w czwartek o 17.45.

W ramach diecezjalnej peregrynacji relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów zapraszamy do Parafii Świętej Rodziny w Ostrowie Wlkp., która będzie gościć relikwie od czwartku 30 listopada g. 18.00 do piątku 1 grudnia g. 17.30. Z czwartku na piątek przewidziana jest tam całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej naszej parafii.

ODWIEDZINY OSÓB CHORYCH I STARSZYCH w piątek od 8.30 (dotyczy to oczywiście tych osób, które odwiedzam w I piątek miesiąca).

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU i SPOWIEDŹ w pierwszy piątek miesiąca od 16.00 do 21.00.

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA w piątek o 17.45.

NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE w sobotę o 17.00.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy ADWENT. “Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi (od 17 grudnia). Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów (do 16 grudnia). Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”.

Przy ołtarzu świętego Walentego zostały wyłożone TYTKI CHARYTATYWNE CARITAS, które możemy wypełnić odpowiednimi produktami (jest to napisane na TYTKACH). TYTKI z produktami proszę przynosić do kościoła w czasie Adwentu i składać przy ołtarzu świętego Walentego.

W zakrystii można nabyć KALENDARZ ADWENTOWY w cenie 10.00 zł.

Caritas Diecezji Kaliskiej zaprasza na Rekolekcje Adwentowe dla Duszy, Zdrowia i Ciała, które odbędą się w dniach 11-13 grudnia 2023r., w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym ,,Pascha” w miejscowości Przedborów 1A. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie internetowej naszej parafii.

W tym tygodniu przypada:

– w czwartek: święto świętego Andrzeja, Apostoła.

Składka z niedzieli 19 listopada wyniosła 2386,50 zł., a na biednych i potrzebujących zebraliśmy 1613,50 zł. Dziękuję za te ofiary.

Dobrego tygodnia! Szczęść Boże!

ks. Tomasz Kaczmarek, proboszcz