NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
RENOWACJA MISJI ŚWIĘTYCH
26.05.2024

Dzisiaj obchodzimy uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.

Tydzień temu była w naszej parafii I KOMUNIA ŚWIĘTA. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tej uroczystości. Dziękuję za modlitwę w intencji dzieci i ich bliskich; dziękuję paniom katechetkom za przygotowanie dzieci, dziękuję rodzicom za dar ołtarza, dziękuję rodzicom dzieci klas drugich za przygotowanie kościoła, dziękuję pani kościelnej, panu organiście, służbie liturgicznej. Niech to wszystko będzie na większą chwałę Boga i zbliża nas do Niego.

Rozpoczynamy dziś RENOWACJĘ MISJI ŚWIĘTYCH, która potrwa do Bożego Ciała włącznie. Witamy więc pośród nas o. Zbigniewa Bruziego CssR, który poprowadzi nas przez te święte dni. Przy wyjściu z kościoła można
jeszcze zabrać ze sobą program RENOWACJI; weźmy też ten program dla swoich sąsiadów. Niech w naszych modlitwach nie zabraknie wołania o dobre owoce tych świętych dni. Ofiary zbierane dzisiaj i w Boże Ciało
zostaną przeznaczone na cele wyznaczone przez ojca misjonarza.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE odprawiamy od poniedziałku do środy o 17.30 i w piątek o 18.30. Zachęcam też do modlitwy maryjnej przy kapliczkach.

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY jak zawsze w środę o 18.00, po niej Msza święta.

W czwartek będziemy obchodzić uroczystość BOŻEGO CIAŁA. Po Mszy świętej o 11.00 pójdziemy w procesji eucharystycznej do Remizy OSP i z powrotem.
Proszę o zaangażowanie się w tę procesję, abyśmy oddali cześć i chwałę Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Proszę o przyniesienie płatków kwiatów do sypania podczas procesji. O przygotowanie ołtarzy na
procesję w Boże Ciało i na zakończenie oktawy przy kościele proszę :
– pierwszego ołtarza mieszkańców Wysocka Małego z ulic Wiejskiej, Przygodzkiej, Południowej, Zielonego Wzgórza i Wincentego Witosa;
– drugiego ołtarza mieszkańców Wysocka Małego z ulicy Jankowskiej;
– trzeciego ołtarza mieszkańców Wysocka Małego z ulic Spokojnej i Słonecznej;
– czwartego ołtarza mieszkańców Wysocka Małego z ulic Zębcowskiej, Przyleśnej i Leśnej.

W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA Msza święta o 19.00 (z wyjątkiem soboty i niedzieli), a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcam do udziału w oktawie.

Na ten piątek parafianom i tym, którzy będą wtedy na terenie naszej parafii, udzielam dyspensy od potraw mięsnych. Przypominam o warunkach dyspensy: modlitwie w intencjach Ojca świętego i jałmużnie postnej.

Zapraszam na NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE w sobotę o 17.00.

Za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy świętej o 17.00.

Jest nowy numer “GOŚCIA NIEDZIELNEGO” i “MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO“; serdecznie polecam.

W tym tygodniu obchodzimy:
– w środę: wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy;
– w piątek: święto Nawiedzenia NMP;
– w sobotę: wspomnienie świętego Justyna, Męczennika.

9 czerwca, w ramach tzw. NIEDZIELI POWOŁAŃ, będziemy gościć w parafii kleryka naszego Seminarium Duchownego.

Składka z 19 maja wyniosła 4293,50 zł. + 0,75 $. Dziękuję za te ofiary.