Dzisiaj obchodzimy V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ.

W poniedziałek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Jest on obchodzony w rocznicę cudownego wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau, co dokonało się za
wstawiennictwem świętego Józefa.

MODLITWA KLUBU ŚWIĘTEJ MONIKI we wtorek o 17.45.

Od środy rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA MAJOWE. Będziemy je odprawiać w środę i czwartek o 17.30, a w piątek i niedzielę o 16.30. Zachęcam też do modlitwy maryjnej przy kapliczkach.

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY jak zawsze w środę o 18.00, po niej Msza święta. Po Mszy świętej zapraszam na KRĄG BIBLIJNY.

Odwiedziny osób chorych i starszych w czwartek od 8.30 (dotyczy tylko osób, które odwiedzam w I czwartki miesiąca).

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w czwartek od 17.00.

W piątek przypada uroczystość NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Jest to także święto państwowe: KONSTYTUCJI 3 MAJA. Msze święte w tym dniu jak w niedziele. Z racji uroczystości w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE w sobotę o 17.00.

W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek: święto święty Katarzyny ze Sieny, Doktor Kościoła i Patronki Europy;
– w środę: wspomnienie świętego Józefa Rzemieślnika;
– w czwartek: wspomnienie świętego Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła;
– w sobotę: wspomnienie świętego Floriana, męczennika.

Jest nowy numer “GOŚCIA NIEDZIELNEGO” i “MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO“; serdecznie polecam.

Gdyby ktoś z parafian miał zdjęcia wnętrza naszego kościoła najpóźniej z lat 70-tych XX wieku, to bardzo proszę o ich udostępnienie. Chodzi przede wszystkim o zdjęcia, na których są stare balaski. Przy okazji proszę też o udostępnienie zdjęć z ks. Leszkiem Kierojczykiem i ks. Stanisławem Ziębą. Po zrobieniu odbitek zdjęcia zostaną oddane.

Składka z niedzieli 21 kwietnia wyniosła 3072,41 zł. + 0,50 zł. z 1973 roku. Dziękuję za te ofiary.