NIEDZIELA XXVI OKRESU ZWYKŁEGO

25.09.2022

Dzisiaj przypada NIEDZIELA XXVI OKRESU ZWYKŁEGO.

„«Mają Mojżesza i Proroków, niech ich słuchają!». Jezus udziela oczywistego pouczenia o podążaniu drogą Bożą. Wynaturzony konsumizm bezimiennego bogacza zdradzał jego bezbożność. Prawo Boże wzywało przecież do miłości bliźniego, troski o najuboższych. Chciwość jest przejawem egoizmu, ale też stale go dokarmia. Udział w Eucharystii, przyjęcie Chleba jako najcenniejszego Skarbu, może nas wyprowadzić z bałwochwalstwa mamony i otworzyć oczy na «Łazarzy» naszej wspólnoty”.

ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA i UCHODŹCY obchodzimy w tę niedzielę. W Orędziu na ten dzień papież Franciszek napisał m.in.: „„Nie mamy tutaj trwałego miasta, ale szukamy tego, które ma przyjść” (Hbr 13, 14). Ostatecznym sensem naszej „wędrówki” na tym świecie jest poszukiwanie prawdziwej ojczyzny, królestwa Bożego zainagurowanego przez Jezusa Chrystusa, które znajdzie swoje pełne urzeczywistnienie, gdy On powróci w chwale. Jego królestwo nie jest jeszcze spełnione, ale jest już obecne w tych, którzy przyjęli zbawienie. „Królestwo Boże jest w nas. Choć jest jeszcze eschatologiczne, jest przyszłością świata, ludzkości, to jednocześnie jest w nas””.

Do środy włącznie odmawiamy NOWENNĘ DO ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA.

MODLITWA KLUBU ŚWIĘTEJ MONIKI we wtorek o 17.45.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY w środę o 18.00, po niej Msza święta.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w czwartek od 17.00, a MODLITWA O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE, ZAKONNE i MISYJNE o 17.45.

KRĄG BIBLIJNY (od tego tygodnia) w czwartek po Mszy świętej.

Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszam w piątek na Mszę świętą o 18.00, a po niej na spotkanie w kościele.

NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE wynagradzające zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o 17.00.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE rozpoczniemy od przyszłej niedzieli. W niedzielę zapraszam na 16.30.

W poniedziałek BIURO PARAFIALNE będzie nieczynne, a w piątek będzie czynne od 19.00 do 19.30; od tego tygodnia BIURO PARAFIALNE w czwartki będzie nieczynne.

V Przykazanie Kościelne mówi o tym, aby „troszczyć się o potrzeby Kościoła”. I nie chodzi tu tylko o pieniądze (jak najczęściej pewnie myślimy). Dlatego zachęcam dzieci do dołączenia do WW BANDY (próby w niedzielę o 11.00 w Domu Parafialnym), a chłopców i panów zapraszam do służby przy ołtarzu.

Jest nowy numer „OPIEKUNA” i „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”; serdecznie polecam.

Jagoda Michalak zmaga się z chorobą SMA. Można wesprzeć jej leczenie wysyłając SMS o treści 0144345 na numer 72365 (koszt 6,15 zł. z VAT-em).

W tym tygodniu przypada:

we wtorek: wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, Kapłana;

w środę: wspomnienie świętego Wacława, Męczennika;

w czwartek: święto świętych Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołów;

w piątek: wspomnienie świętego Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła.

w sobotę: wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła.

Składka z niedzieli 18 września wyniosła 3115,70 zł. Bardzo dziękuję za te ofiary.

Bogacz miał Mojżesza i Proroków, a jednak nie znalazł się w niebie. Można mieć oczy, ale nie widzieć. Temu bogaczowi oczy otworzyły się dopiero wtedy, gdy te oczy zamknęły mu się na ten świat.

Dobrego tygodnia! Szczęść Boże!