OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA na XVII NIEDZ. ZW. – 25.07.2021 A.D.

1) Dziś po wszystkich Mszach św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na wsparcie dla polskich misjonarzy, szczególnie dla Ks. Henryka i Ks. Marka.
2) Jest już dostępny kalendarz na intencje mszalne na 2022 r.
3) W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
4) Za tydzień przeżywać będziemy adorację Najświętszego Sakramentu – od godz. 13.00 do 20.00.
5) Gorąco zachęcamy do modlitwy za misjonarzy, ale także za pozostałych kapłanów. Na stoliku pod chórem wyłożone są wizytówki z imionami księży, którzy proszą o tę modlitwę.
6) Prasa.

OGŁOSZENIA na XVI NIEDZ. ZW. – 18.07.2021 A.D.

1) Chrzest dzisiaj przyjęli: Stanisław Czerniewicz i Karol Barczak. Chwała…
2) Zmarła Stefania Niemczyk. Wieczny odpoczynek…
3) W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji wesprą polskich misjonarzy.
4) Prasa.

OGŁOSZENIA na XV NIEDZ. ZW. – 11.07.2021 A.D.

1) Dziękuję za wasze ofiary składane w poprzednią niedzielę na potrzeby parafii w kwocie 2.004 zł. Bóg zapłać!
2) Sakrament małżeństwa zawarli wczoraj Hubert Michalak i Magdalena Szulc. Chwała…
3) We wtorek nabożeństwo fatimskie po Mszy św. poprowadzi III Róża im. Św. Jadwigi Królowej z Wysocka Wielkiego.
4) Matki Różańcowe zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 7.30. Już dziś proszę was o modlitwę za przebywających na wakacjach i urlopach.
5) W tym tygodniu wszystkie Msze św. w kościele.
6) Prasa.

OGŁOSZENIA na XIV NIEDZ. ZW. – 04.07.2021 A.D.

1) Dziękuję za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać!
2) Chrzest dzisiaj przyjmą: Maja Milik i Pola Młynarczyk.
Sakrament małżeństwa zawarli wczoraj: Karol Małuszek i Natalia Zomerfeld, Marcin Poczta i Natalia Kalachurska, Marcin Chądzyński i Ewelina Krawulska. Chwała…
3) Zmarł Kazimierz Szyszka. Wieczny odpoczynek…
4) Msze św. w kaplicy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek.
5) Prasa.

OGŁOSZENIA na XIII NIEDZ. ZWYKŁĄ-27.06.2021 A.D.
Tak, jak córkę Jaira, Jezus pragnie podnieść nas ze śmierci grzechu.

1) Chrzest dzisiaj przyjmie Grzegorz Matyla. Chwała…
2) We wtorek przypada Ur. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam na Msze św. o g.17.00 i 18.00.
3) Od czwartku, w dni powszednie, do końca wakacji tylko jedna Msza św. i to o g.18.00. Od następnej niedzieli, do końca sierpnia, w niedziele i uroczystości, Msze św. tylko do południa. Z racji I-czw. i I-pt. miesiąca w czwartek spowiedź od g.17.30, a w piątek od g.17.00. Nabożeństwa I-czw. i I-pt. będą połączone z Eucharystią o g.18.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o g.17.00.
4) 9 sierpnia z Konkatedry, wyruszy Grupa Zielona pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisy w biurze Konkatedry od poniedziałku do piątku w g.9.00-15.00.
5) Taca z następnej niedzieli wesprze potrzeby parafii.
6) Prasa.

OGŁOSZENIA na XII NIEDZ. ZWYKŁĄ-20.06.2021 A.D.
Jeżeli jesteśmy z Jezusem, niestraszne nam największe nawet burze.

1) Sakrament małżeństwa zawarli Natalia Małyszka i Grzegorz Kaleta. Chwała..
Zmarł Henryk Kłobus. Wieczny…
2) W środę obchodzimy Dzień Ojca; za ojców będziemy się modlić na nowennie o g.18.00. W czwartek przypada Ur. Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszam na Eucharystie o g.17.00 i 18.00.
3) W piątek na g.8.00 zapraszam do kościoła dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Będziemy dziękować za rok szkolny i prosić o dobre wakacje.
4) W następną niedzielę rodziców i chrzestnych z rocznymi dziećmi, proszę na Mszę św. o g.12.00. Zabierzcie świece chrzcielne.
5) Z prasy: „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „M. G. Niedzielny”, „Miłujcie się”.

OGLOSZENIA na XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-13.06.2021 A.D.
Jesteśmy, jak nasienie, ziarnko gorczycy. Bóg chce, abyśmy jak one-wzrastali.

1) Dziękuję za Wasze ofiary, sprzed tygodnia, na potrzeby parafii na kwotę 2974 zł. Dziękuję wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała.
2) Chrzest wczoraj i dzisiaj przyjmują Leon Witek, Szymon Tutak i Bruno Wojtysiak. Sakrament małżeństwa zawarli Małgorzata Czaska i Bartosz Michalski. Chwała… Zmarł Stanisław Klupś. Wieczny…
3) W następną niedzielę Matki Różańcowe proszę na Eucharystię o g.7.30 i zebranie. Już dzisiaj proszę, abyście przez najbliższy miesiąc, modliły się za misjonarki i misjonarzy, a zwłaszcza za Ks. Henryka i Ks. Marka.
4) Prasa.

OGŁOSZENIA na X NIEDZ. ZWYKŁĄ-6.06.2021 A.D.
Tylko Chrystus, który zwyciężył wszelkie zło, może nas wyzwolić ze zła.

1) Dziękuję za Wasze dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii.
2) Chrzest wczoraj i dzisiaj przyjmą Igor Portasiak, Stanisław Turski i Faustyna Grząka. Chwała…
3) Uwaga schola dziecięca! Próba w sobotę o g.11.00.
4) Od soboty, w dni powszednie, powraca zwykły porządek odprawiania Mszy św.
5) Do czwartku włącznie, procesje Oktawy Bożego Ciała łączymy z Mszami św. o g.19.00. W piątek, w Ur. Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o g.19.00, pójdziemy w procesji do na nowo zbudowanego pomnika NSPJ, poświęcimy go i odprawimy nabożeństwo czerwcowe. Do kościoła powrócimy przez park i ul. Sadowską. Proszę o asystę, a strażaków o ochronę procesji.
W piątek, z racji uroczystości, post nie obowiązuje.
6) Za tydzień nabożeństwo fatimskie będzie połączone z Eucharystią o g.17.00.
7) Prasa.

OGŁOSZENIA na UR. NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY-30.05.2021 A.D.
Jako wspólnota ochrzczonych w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego gromadzimy się, aby na nowo odkrywać swoje Boże dziecięctwo.

1) Razem z Justyną i jej bliskimi dziękuję za Wasze hojne ofiary na jej leczenie na łączną kwotę 4876 zł i 30 gr.
2) Wczoraj i dzisiaj sakrament chrztu przyjmą Aleksander Adamczewski, Laura Nadachowska i Franciszek Ibron. Chwała…
W najbliższy wtorek będziemy obchodzić Dzień Dziecka.
3) W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe o g.17.30. We wtorek i środę pierwsze nabożeństwa czerwcowe połączymy z Mszą św. o g.18.00.
4) W czwartek przypada Ur. Bożego Ciała; Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o g.12.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy ul. Sadowską, Łąkową, Baryczną i Kościelną do kościoła. Parafian z tych ulic bardzo proszę, aby przygotowali symboliczne ołtarze-stoły przykryte obrusami-pierwszy na rogu Sadowskiej i Łąkowej, drugi przy końcu ul. Łąkowej, trzeci przy GOK-u, a czwarty- w połowie drogi między GOK-iem a kościołem. W czasie procesji proszę o asystę przy sztandarach, feretronie z MB Fatimską i baldachimie. Strażaków proszę, aby ochraniali procesję, a dziewczynki, szczególnie komunijne, o sypanie kwiatków.
W Boże Ciało i całą jego Otawę nie wyznaczam asyst dla poszczególnych, miejscowości i grup, ale proszę wszystkich, którzy kochają Pana Jezusa, aby wzięli czynny udział w obchodach tego wielkiego święta Eucharystii.
W Boże Ciało nabożeństwo czerwcowe połączymy z procesją. Od najbliższego piątku do następnego, Msze św. w dni powszednie, będą sprawowane o godzinę później- o g.18.00 i 19.00. W piątek i sobotę Eucharystie o g.19.00 połączymy z procesją z NS wokół kościoła i nabożeństwem czerwcowym, a w następną niedzielę z Mszą o g.12.00.
5) Taca z przyszłej niedzieli wesprze potrzeby parafii.
6) Z racji I-pt miesiąca spowiadać będziemy od g.17.00, a w sobotę nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi zostanie odprawione o g.18.00.
7) Prasa.

OGŁOSZENIA na UR. ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO-23.05.2021 A.D.
Zgromadzeni na Eucharystii doświadczamy działania Ducha Św., którego owocami są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie.

1) Razem z tymi, którzy przed kościołem przeprowadzają zbiórkę na leczenie Justyny, bardzo Wam dziękuję za Wasze ofiary!
2) Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, czcimy NMP Matkę Kościoła. Zapraszam do udziału w Mszach św. o g.17.00 i 18.00. Przypominam, że nabożeństwa majowe, w tygodniu, odprawiamy o g.17.30, a w niedzielę o g.16.30. Od wtorku w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. W środę pamiętamy o naszych Mamach.
3) W następną niedzielę czcimy Najświętszą Trójcę. Na Eucharystię o g.12.00 proszę rodziców i chrzestnych z rocznymi dziećmi.
4) Z prasy do nabycia: „Opiekun”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”