Parafia Wysocko Wielkie
Aktualności

ZAPRASZAMY NA FILM “DOTKNIJ NIEBA”

„Dotknij nieba” Film. Jedna piosenka – tysiące nawróceń.

„Dotknij nieba” to poruszająca opowieść o wierze, miłości, sile muzyki i utworze, którego duchowe przesłanie przyczyniło się do setek tysięcy nawróceń.

Film ukazuje prawdziwą historię powstania największego religijnego hitu w dziejach amerykańskiej muzyki. Skomponowany przez Barta Millarda i zespoł MercyMe utwór “I Can Only Imagine” z miejsca podbił listy przebojów i serca słuchaczy, zdobywając w USA status podwójnej Platynowej Płyty i stając się najchętniej graną przez radia chrześcijańską piosenką w historii.

Fabuła filmu:

Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, jako nastolatek, Bart postanawia zająć się sportem, wierząc, że w ten sposób odbuduje swoje relacje z rodzicem. Niestety, ciężka kontuzja przekreśla marzenia o futbolowej karierze i chłopak zostaje zmuszony do zmiany planów. Z pomocą przychodzi mu jedna z nauczycielek, która dostrzega w Millardzie nieodkryty talent muzyczny. Zachęcany przez swoją dziewczynę – Shannon, Bart postanawia dołączyć do lokalnego zespołu, zostając ich wokalistą. Grupa przyjmuje nazwę MercyMe i wyrusza w trasę po Ameryce. Niestety, pierwsze koncerty nie zwiastują niczego wielkiego. Sceptyczni wobec zespołu są zarówno widzowie, jak i krytycy. Wszystko zmienia się po jednym z występów… Bart, który właśnie dowiedział się o chorobie ojca i poważnie rozważa odejście z zespołu, siada samotnie z gitarą i zaczyna komponować. Wspominając wszystko, co przydarzyło mu się w życiu, przelewa uczucia i słowa na papier. Z dawnych emocji i niespełnionych nadziei wyłania się legenda „I Can Only Imagine”.

“I Can Only Imagine”. Tekst piosenki-tłumaczenie.

Mogę sobie tylko wyobrażać, jak to będzie

kiedy idę tuż przy Tobie

mogę sobie tylko wyobrażać, co zobaczą moje oczy

kiedy moja twarz będzie naprzeciw Twojej

mogę sobie tylko wyobrażać

mogę sobie tylko wyobrażać…

Otoczony Twoją chwałą

co poczuje moje serce?

czy będę tańczył dla Ciebie, Jezu,

czy wciąż będę się bał?

czy doświadczę Twej wszechobecności,

czy padnę na kolana?

zaśpiewam “alleluja”?

czy będę potrafił rozmawiać ze wszystkimi?

mogę sobie tylko wyobrażać

mogę sobie tylko wyobrażać…

Mogę sobie tylko wyobrażać, kiedy nadejdzie ten dzień

kiedy odnajdę w Synu samego siebie

mogę sobie tylko wyobrażać, kiedy wszystko, co będę robić

to wiecznie Cię wielbić, wiecznie wielbić Ciebie

mogę sobie tylko wyobrażać

mogę sobie tylko wyobrażać…

Mogę sobie tylko wyobrażać, kiedy wszystko, co będę robić

to wiecznie Cię wielbić, wiecznie wielbić Ciebie

mogę sobie tylko wyobrażać

mogę sobie tylko wyobrażać…

ORYGINALNY TYTUŁ: I can only imagine

PREMIERA KINOWA: 5 października 2018

GATUNEK: Biograficzny, Muzyczny, Religijny

PRODUKCJA: USA 2018

REŻYSERIA: Andrew Erwin, Jon Erwin

OBSADA: J. Michael Finley, Dennis Quaid, Madeline Carroll, Trace Adkins, Priscilla Shirer, Cloris Leachman

PREMIERA DVD. Kolekcja Ludzie Boga 08.03.2019 r.

Dołącz do grona słuchaczy MercyMe oraz widzów Dotknij Nieba.

Dotknij nieba i Ty. Zapraszam i polecam.

Piotr Michalczyk

za: www.opoka.org.pl