Aktualności

KOMISJA NAUKI WIARY KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI (KEP) WYDAŁA DOKUMENT “O WŁAŚCIWYM ROZUMIENIU CHRZEŚCIJAŃSKIEJ RELIGIJNOŚCI”

„O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności” to tytuł dokumentu, który wydała Komisja Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.

„Religijność chrześcijańska nie jest prostym przedłużeniem religijności naturalnej. Wypływa bowiem z nadprzyrodzonych cnót wiary, nadziei i miłości oraz opiera się na nich. Kształtowana jest i rozwijana przez łaskę Bożą oraz ludzkie działania zgodne z Bożym Objawieniem przekazywanym w Piśmie Świętym i Tradycji Kościoła. Ukształtowana w ten sposób religijność charakteryzuje się różnorodnością i bogactwem form. Aby mogła ona pełnić właściwe sobie zadanie i by nie ulegała wypaczeniom, należy stale nad nią czuwać i się o nią troszczyć” – czytamy w dokumencie Komisji.

Dokument został zatwierdzony na posiedzeniu Komisji Nauki Wiary KEP 1 czerwca br. i podpisany przez jej Przewodniczącego abp. Stanisława Budzika.

Treść dokumentu: O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności