Parafia Wysocko Wielkie
Aktualności

PAPIEŻ OGŁOSIŁ ROK MODLITWY

Papież ogłosił Rok Modlitwy przed Jubileuszem 2025

“Rozpoczynamy dzisiaj [21 stycznia 2024 roku] Rok Modlitwy czyli rok poświęcony ponownemu odkryciu wielkiej wartości i absolutnej potrzeby modlitwy” – powiedział papież po modlitwie “Anioł Pański”.

FOT. VATICAN MEDIA LIVE/YOUTUBE

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty ogłosił, że począwszy od dzisiaj [21 stycznia 2024 roku] rozpoczyna się Rok Modlitwy przed Jubileuszem roku 2025.

Nadchodzące miesiące doprowadzą nas do otwarcia Drzwi Świętych, którymi rozpoczniemy Jubileusz. Proszę was o wzmożoną modlitwę, aby przygotować nas do dobrego przeżycia tego wydarzenia łaski i doświadczenia w nim mocy nadziei w Bogu. Z tego powodu rozpoczynamy dzisiaj Rok Modlitwy czyli rok poświęcony ponownemu odkryciu wielkiej wartości i absolutnej potrzeby modlitwy: modlitwy w życiu osobistym, w życiu Kościoła, modlitwy w świecie. Będą dla nas wsparciem również pomoce, które udostępni Dykasteria do spraw Ewangelizacji – zapowiedział Franciszek.

W rozważaniu przed modlitwą papież zaznaczył, że dzisiejsza Ewangelia mówi o powołaniu pierwszych uczniów. Zaznaczył, że Bóg lubi angażować nas w swoje dzieło zbawienia. Czyni to, abyśmy byli szczęśliwi. W każdym słowie i czynie, z którym jednoczymy się z Nim, w pięknej przygodzie dawania miłości, pomnaża się światło i radość (por. Iz 9, 2): nie tylko wokół nas, ale także w nas – wskazał Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił, że głoszenie Ewangelii „to bycie szczęśliwszym poprzez pomaganie innym w byciu szczęśliwymi; to wyzwalanie od siebie samych, pomagając innym w byciu wolnymi; to stawanie się lepszym pomagając innym w stawaniu się lepszymi!”. Ojciec Święty stwierdził, że każdy chrześcijanin otrzymał powołanie do ewangelizowania i do czynienia tego w takim stanie życia, w jakim jest.

Na zakończenie papież zachęcił do zastanowienia się nad naszą radością związaną z głoszeniem Ewangelii. Niech Maryja Panna pomoże nam zasmakować radości Ewangelii – powiedział Franciszek przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

KAI

za: www.stacja7.pl