ogłoszenia

O G Ł O S Z E N I A      P A R A F I A L N E

Niedziela Przenajświętszej Trójcy – 26.05.2013 r.

 

1. Dzisiaj Dzień Matki. Modlimy się za Wszystkie Mamy, by miały w sercu swoim bogactwo miłości i wyrażały ją nawet wtedy, gdy jest nieoczekiwana. Dużo zdrowia, radości i silnej wiary dla Wszystkich Mam.

2. W tym tygodniu największym wydarzeniem w naszej świątyni będzie zstąpienie Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania na ponad 80 młodych Osób. W najbliższy Wtorek o g. 18:oo Ks. Biskup Edward Janiak udzieli tego Sakramentu. Młodzi ze Świadkami przybywają do świątyni o g. 17:3o.

3. Drugim ważnym wydarzeniem będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwana Bożym Ciałem. W Czwartek o g. 11:oo uroczysta Msza  św., po której wyruszymy w procesji z Eucharystią do 4 ołtarzy. Zapraszamy całą Asystę, Strażaków, Radę Parafialną, wszystkie Grupy Parafialne, Ministrantów, Dzieci komunijne z kwiatkami i Wszystkich Parafian, byśmy razem oddali publiczny hołd Jezusowi obecnemu pod postacią chleba.

Dzieci mają próbę sypania kwiatków w Środę ok. g. 19:oo.

Ołtarze przygotowują: I – Mieszkańcy Wtórku, ul. Środkowej; II – Mieszkańcy Wysocka Wielkiego, ul. Polnej i Południowej; III – Mieszkańcy Wysocka Małego ul. Górnej, Spokojnej, Leśnej i Przyleśnej; IV – Mieszkańcy Smardowa i Wysocka Małego, ul. Smardowskiej.

4. Od Piątku przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. W Piątek w świątyni zapraszamy Mieszkańców Nowych Kamienic o g. 19:oo. W Sobotę Oktawa we Wtórku o g. 16:oo z poświęceniem nowej ul. Piaskowej i małym festynem.

W Sobotę Dzień Dziecka. Modlimy się o bezpieczny rozwój młodego pokolenia.

W Niedzielę procesja na Mszy św. o g. 12:oo, w czasie której OSP z Wysocka Wielkiego świętuje wielki Jubileusz 90 lecia istnienia.

5. W Sobotę 1 czerwca młodzież wyjeżdża z Ks. Wikariuszem na Lednicę po Mszy św. o g. 7:3o. Spotkanie przygotowujące dla Nich w Piątek o g. 20:oo.

6. Bierzmowani mają jeszcze spotkanie ze świadkami w Poniedziałek o g. 19:oo.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się Angelika Walczak z Wysocka Małego z Michałem Trentkiewiczem z Zacherzewa.

8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby Zmarłych +śp. Jacka Niemczyka z Wtórku i +śp. Aleksandra Brodnickiego z Wysocka Małego. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju…

9. Trwa akcja „Ratujmy maluchy i starsze dzieci też”. Podpisy można składać w salce znając swój Pesel. Rodzice dzieci o to bardzo proszą.

10. W tym tygodniu postaramy się dostarczyć do każdego domu w Parafii czasopismo Dobre Nowiny. Prosimy przyjąć je za darmo. Wynagrodzeniem niech będzie rzetelna lektura treści. Zdaje się, że we Wtórku to czasopismo zostało dostarczone.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Za tydzień, w pierwszą Niedzielę miesiąca prosimy o składkę inwestycyjną.

Zostaw Komentarz